چه گشواره ای برای استایل ما مناسب است؟

یکی از نکاتی که به شما کمک می کند زیورآلات مناسب خودتان را انتخاب کنید توجه به فرم صورتتان است. گوشواره و گردنبند هر کس با توجه به فرم صورتش متفاوت با بقیه خواهد بود. بیشترین فرم صورتی که بین افراد دیده می شود در چهار دسته قرار می گیرد: صورت های قلبی شکل (پیشانی های پهن و چانه های نوک تیز) ، صورت های بیضی شکل (بدون زاویه و کشیده) ، صورت های مستطیلی (زاویه دار و کشیده) ، صورت های گرد (بدون زاویه و متناسب).

چه گوشواره ای برای صورت گرد مناسب است؟

با استفاده از مدل های بلند ، گردی صورتتان کمتر به چشم می آید، مدل های اشکی بلند و مدل های لوستر شکل بهترین گوشواره برای صورت های گرد است. کار های بلند با اشکال هندسی ناموزون نیز می تواند گزینه مناسبی برای صورت های گرد باشد. استفاده از مدل های کوچک مانند مدل های میخی، مدل های توپی شکل و گرد برای صورت های گرد اصلاً مناسب نیست، کار های حلقه ای گرد نیز برای چنین صورت هایی توصیه نمی شود.

گوشواره لوستری
گوشواره لوستری

چه گوشواره ای برای صورت کشیده مناسب است؟

مدلهای میخی و مدلهای دکمه ای برای صورت های کشیده گزینه مناسبی است زیرا توجه را از کشیدگی صورت دور می کند. نمونه های گرد نیز معمولاً جلوه خوبی به صورت های کشیده می دهد. اغلب از گوشواره های لوستر شکل برای صورت های کشیده استفاده می کنند البته به شرط اینکه عرض آن از درازای آن بیشتر باشد. نمونه های بلند چند لایه ای نیز می تواند برای صورت های کشیده مناسب باشد.

گوشواره میخی
گوشواره میخی

چه گوشواره ای برای صورت قلبی شکل مناسب است؟

این نوع صورت ها بالای صورت پهن و پایین آن نازک است. به این دلیل، مناسب ترین مدل ، مدلهایی است که در بالا نازک و در پایین پهن باشد مانند نمونه های مثلثی معکوس یا مدل های اشکی. مدلهای حلقه ای گرد معمولاً برای اینگونه صورت ها مناسب نیستند اما نمونه های بیضی شکل می تواند خوب باشد.

گوشواره مثلثی
گوشواره مثلثی

چه گوشواره ای برای صورت لوزی شکل مناسب است؟

اگر هدف شما این است که چانه تان کمی عریض تر دیده شود باید یکی از این مدل ها را انتخاب کنید: مدلهای کوتاه و عریض، مدلهای اشکی کوچک و گلابی شکل، مدلهای مثلثی شکل، مدلهای بیضی شکل، مدلهای میخی.

گوشواره اشکی
گوشواره اشکی

چه گوشواره ای برای صورت مربعی مناسب است؟

در صورت های مربعی شکل که خط چانه بزرگی دارند، مدل هایی مناسب است که توجه را از چانه دور کند، مانند مدل دایره ا ی شکل. در این صورت ها نباید از نمونه های مربعی شکل در هر سایز و اندازه ای استفاده کنید.

گوشواره حلقه ای
گوشواره حلقه ای

چه گوشواره ای مناسب صورت مستطیلی است؟

در صورت های مستطیلی انتخاب مدل هایی که عرض شان بیشتر از طول آنهاست و یا مدلهای گرد، از انتخاب نمونه هایی با زاویه اشکی، حلقه ای و نمونه هایی بیضی با لبه های منحنی بهتر است. توجه داشته باشید که اگر صورت مستطیلی شکل و موهای بلندی دارید مدل اشکی نباید از چانه تان بلند تر یا عریض تر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو